PROlift Centrum Konserwacji Dźwignic PROlift Centrum Konserwacji Dźwignic PROlift Centrum Konserwacji Dźwignic

Suwnice - produkcja, modernizacja, remonty

Suwnice jednodźwigarowe przeznaczone są do optymalizacji prac transportowych w zależności od intensywności grupy natężenia pracy (GNP) wg PN i przepisów FEM. Suwnice mogą pracować zarówno w halach, jak i na terenie otwartym. Specjalnie zaprojektowane systemy połączenia dźwigara z czołownicą pozwala wykorzystać przestrzeń hali i uzyskać maksymalną wysokość podnoszenia. Suwnice jednodźwigarowe o małej rozpiętości i udźwigu wykonywane są z profili dwuteowych walcowanych, a przy większych udźwigach
i rozpiętościach - jako skrzynkowy,  odporny na skręcanie dźwigara. Standardowo, suwnice wyposażone są we wciągniki linowe, natomiast przy mniejszych udźwigach w łańcuchowe. Sterowanie pracą urządzenia, w zależności od potrzeb Klienta, realizujemy za pomocą podwieszanej kasety sterowniczej lub sterowania radiowego.

Standardowo w suwnicach jednodźwigarowych jazda wciągnika oraz suwnicy sterowana jest za pomocą specjalnie zaprojektowanych układów elektronicznych, które umożliwiają łagodny start oraz zatrzymanie i płynną prędkość tych mechanizmów. W mechanizmach jazdy wciągnika i suwnicy stosujemy wyłączniki krańcowe, które najpierw powodują zwolnienie mechanizmów do pierwszej prędkości, a dopiero później ich całkowite zatrzymanie.

W wersjach niestandardowych systemy napędowe mogą mieć wielostopniową regulację prędkości.

Dodatkowo, dla prawidłowej pracy suwnic, stosujemy ogranicznik udźwigu, który steruje całym procesem podnoszenia oraz rejestruje liczbę ruchów podnoszenia, liczbę przeciążeń, liczbę operacji zluzowania lin i czas pracy wciągarki.

Suwnice wyposażone w ogranicznik przeciążenia, elektronikę na jeździe wciągnika i suwnicy, wyłączniki krańcowe oraz wciągnik elektryczny o dwóch prędkościach podnoszenia: normalnej i zwolnionej,  z powodzeniem sprostają precyzyjnym pracą montażowym i przeładunkowym.

Na dostarczone przez nas suwnice zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Suwnice jednodźwigarowe

< wróć

ul. Bema 6; 75-662 Koszalin biuro@prolift-koszalin.pl